Lepszy jest ten, kto jest lepszy od Ciebie

Kiedy szukasz osoby, która ma być Twoim partnerem w biznesie – szukaj osoby  ZDECYDOWANIE lepszej od siebie. Ma to tez być wymiatacz – tak jak Ty, ale inny od Ciebie. Ma to być osoba, która uzupełni Ciebie swoją wiedzą i kompetencjami, i innymi umiejętnościami, innym spojrzeniem, innymi perspektywami. Nie szukaj klona, tylko kogoś, kto da Ci nowe skrzydła i pozwoli zobaczyć wszystko 360 stopni.

To samo zresztą dotyczy życia prywatnego. Kiedy szukasz życiowego partnera – upewnij się, że dużo czyta i ma książki, które Ty też chciałbyś przeczytać, ale jeszcze Twoje oczy do nich nie doszły. Takiego, który ogląda takie programy, których Ty jeszcze nie widziałeś (ale o których na myśl nie kurczy się żołądek – czyli nie ma to być „Rolnik szuka zony” a raczej „The Late Show with Stephen Colbert”).

Kocham pracować z klientami, którzy zaskakują mnie swoimi pomysłami i perspektywą. Kocham wyzwania i zagadki. Kocham to, kiedy razem tworzymy silną i lepszą energię niż wtedy, kiedy pracujemy samodzielnie..

Niektórzy mają szczęście i mają szefa inspirującego jak Stephen Hawking, a szef innych, to narcyz z ego delikatnym jak jajko.

Niektórzy ludzie mają szczęście i mają przyjaciół jak z „Przyjaciół”, a inni są otoczeni ludźmi, ale są samotni, jak szczeniak porzucony na wiejskiej drodze.

Niezależnie od tego, czy to praca czy życie prywatne – każdy  na nas potrzebuje swojego bohatera. Rzeczywistość jednak często skrzeczy…

Nie zawsze mamy wpływ na to, co nas w życiu spotyka, ale  zawsze mamy wpływ na to, jak na to reagujemy.

Dlatego wierzę, że jeżeli wiemy, że rozwój jest możliwy tylko dzięki temu, że wokół nas są lepsi od nas – jeżeli obudzimy się pewnego dnia i… nie bardzo mamy ochotę widzieć naszego szefa, przyjaciół, czy nie daj Boże partnera – to… to jest dobry znak, żeby cos zmienić.

Traktuj siebie tak, jak najlepszy rodzic traktuje swoje dziecko: życzy mu jak najlepiej i zachęca go do tego, żeby osiągnął co raz lepiej i co raz więcej.

Zmień wszystko, co Ci nie służy. Może nie od razu. Ale od razu zacznij. 10% dziennie, ale zacznij.

Cel: być otoczonym przez lepszych niż ty sam. W każdym obszarze swojego życia.

Tak żebyś codziennie szedł spać i nie mógł się doczekać kiedy się znowu obudzisz i będziesz mógł pogadać ze swoim szefem, przyjaciółmi i partnerem.

Autor
Julia Izmałkowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *