Jak kochać swoją pracę? Szukaj i nie poddawaj się, kiedy nie wychodzi! – o statystyce, pasji i węglowodanach z Janiną Daily

Czy wyobrażacie sobie, żeby statystyka była czymś fascynującym? Ja, kiedy studiowałam, miałam myśli samobójcze z powodu metodologii i statystyki. Byłam najbardziej nieszczęśliwą osobą na świecie, kiedy musiałam przygotowywać się do udawania na egzaminie, że rozumiem cyferki.

Jak się okazało, po latach z przykrością przyznaję, tonie była wina statystyki.

Moje podejście (uparłam się, że nie umiem i nie rozumiem) oraz moich nauczycieli (uparli się, że statystyka dla socjologów i psychologów powinna być taka sama).

Janina jest wspaniałym przykładem, że zakochanie w swojej pracy jest praktycznie nierynkowe dla osoby zainteresowanej, ale też dla całego świata. Janina, to dużo więcej niż mistrzowskie pióro – pisze tak na maksa zabawnie o swoim szefie, mężu, kocie, fokach, ale przede wszystkim ma gigantyczną wiedzę i talent, żeby zarażać innych.

Kolejny powód, dla którego ten wywiad jest wyjątkowy, to historia Janiny na temat zmian (są tacy, którzy się tego boją) oraz rozwoju (wszyscy chcą, ale nie wszyscy są na tyle głodni, żeby przez to przechodzić).

Dajcie znać, co Was zainspirowało po tym wywiadzie, który możecie obejrzeć tutaj:

Lub posłuchać tutaj:, , ,

Autor
Julia Izmałkowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *